Menu

Petek Temizleme  ve Kombi Tesisat Temizleme ( Radyatör Petek Temizliği )

       Petek temizliği nedir? Kombilerde petek temizliği yaptırmak gerekiyor mu? Kimyasal ilaçlı petek temizleme nasıl yapılıyor? Petek temizleme fiyatları ortalama ne kadar olmalı?. Kombi bakımı ile petek temizliği arasındaki farklar nelerdir?. Petek temizleme işlemi kaç yılda bir yapılması gereken işlemdir. Sizlere bu ve buna benzer sorularınız  cevabı için aşağıdaki yazımızı hazırladık.

Petek Temizliği Nedir? Nasıl Yapılır?

     Petek nedir ne işe yarar sorusuyla öncelikle peteğin ne işe yaradığını açıklayalım. Petek (radyatör) ,kombi veya herhangi bir ısıtıcı tarafından pompalanan sıcak su yada sıvının içerisine gönderilerek ortamın ısınmasını , sistemin soğumasını sağlayan bir parçadır. Petekler genelde ortam ısıtma işlemlerinde kullanılan bir malzemedir. Bu sistemin evlerde kullanılması sonucu kombi peteklerinin içlerinin zamanlar tortulaşması ve kireçlenmesi ile petek temizleme sektörü kurulmuştur.

    Petek temizleme, kombinin pompalamış olduğu sıcak suyun zamanla oluşan tortu ve kireçlerden ayrıştırma işlemine petek temizleme denilmektedir.Petek temizleme işlemi hem manüel olarak hem de makine aracılığı ile otomatik olarak yapılmaktadır. Manüel temizleme işlemi ,hem zaman açısından hem de temizlik açısından daha külfetli olduğundan dolayı yerinen makine ile petek temizleme işlemine bırakmıştır. Makine ile petek temizleme işlemi daha kısa sürede daha kaliteli temizlik yapılmasını sağlamaktadır. Çünkü makineli petek temizleme işleminde kimyasal ilaçlar kullanılmaktadır. Kullanılan kimyasallar ile daha temiz sonuçlar elde edilmektedir.

Bize Yazın

Sorularınız mı var? Bilgilerinizi iletin yardımcı olmak için sizinle iletişime geçelim.

Bize Yazın

Petek Temizliği Nedir

Petek temizliği hakkında bilgi edinmek ve kalorifer temizliğinde dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında ön bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz

Petek Temizliği

Kombi Arıza Çözüm

Joomla! 2.5 and Joomla! 3.x- Get more

KAÇ –Kombi Arıza Çözüm’ merkezimizi arayarak;

  • Güvenilir özel servis talep edebilir,
  • Size yakın servisin iletişim bilgilerine ulaşabilir,
  • Telefonla destek talebinde bulunabilir,
  • Karşılaştığınız teknik problemlerde yardım alabilir,
  • Ürünlerin kullanım, aksesuar, montaj ve teknik bilgilerini öğrenebilir,
  • Sadece bir telefonla servis kaydı oluşturabilir.

Tüm işlemleriniz için 0545 834 94 94 den bize ulaşabilirsiniz.

Go to top